HomePlanszówki dla dorosłych – rozrywka powracająca do łaskGry imprezowePlanszówki dla dorosłych – rozrywka powracająca do łask

Planszówki dla dorosłych – rozrywka powracająca do łask

Pogodowa aura nie sprzyja aktywnościom na zewnątrz, a wieczory stają się coraz dłuższe? Szukasz dodatkowej rozrywki, a nie masz już dłużej ochoty spędzać kolejnych godzin patrząc się w monitor? Planszówki dla dorosłych będą świetnym wyborem na urozmaicenie Twojego czasu wolnego. Nie jesteś pewien/ pewna czy to dobry wybór? Przyjrzyj się zatem jakie zalety ma ta wyjątkowa forma spędzania wolnego czasu:

 • Gry planszowe to świetna okazja, aby spędzić czas z najbliższymi, integrować się i wzmocnić relacje. Warto czasem odejść od komputera, telewizora czy konsoli i porobić coś wspólnie.
 • Kiedy gramy w większym gronie pojawia się mnóstwo okazji do śmiechu. Pomyłki, śmieszne sytuacje, przejęzyczenia czy nutka rywalizacji sprzyjają wydzielaniu endorfin, które nie bez powodu zostały nazwane „hormonami szczęścia”.
 • Badania wykazują, że planszówki ćwiczą naszą pamięć, wymuszając na naszych mózgach budowanie nowych schematów. Ponadto poprawiają nasze myślenie przyczynowo- skutkowe i umiejętność analizy. Istnieje wiele logicznych planszówek na dorosłych, które w poprawiają logiczne myślenie, koncentrację, a nawet myślenie przestrzenne.
 • Planszówki dla dorosłych mogą nas nauczyć lepszej komunikacji oraz pracy zespołowej, które są niezbędnymi umiejętnościami w życiu codziennym.

Jaka najlepsza gra planszowa dla dorosłych?

Na rynku można spotkać dziesiątki rodzajów gier planszowych, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Jaka gra planszowa dla dwojga?

Do gier planszowych wystarczą już dwie osoby, więc może być to fajna alternatywa na spędzenie romantycznego wieczoru czy na spotkanie z przyjacielem. Poniżej kilka propozycji gier planszowych dla dwojga, które są warte Twojej uwagi:

 • Scrabble – to jedna z najpopularniejszych na świecie gier słownych, która polega na układaniu słów.
 • Dobble – prosta oraz bardzo wciągająca gra planszowa dla dwojga. Znajdziesz w niej ilustrowane, okrągłe karty, które pozwolą Ci zagrać w pięć wariantów tej gry. W tej grze liczy się przede wszytskim spostrzegawczość.
 • Gierki małżeńskie – to świetna pozycja dla zakochanych, która pozwoli sprawdzić, jak dobrze się znacie. Ta planszówka dla dorosłych zawiera w sobie: pytania otwarte, kalambury, testy zgodności oraz konkurs wiedzy „wiem wszystko”. Dodatkowego uroku grze dodają piękne ilustracje Andrzeja Mleczki.
 • Abalone – to logiczna planszówka dla dorosłych. W pudełku znajdziecie planszę i 28 pięknie wykonanych kul (po 14 dla każdego z graczy). Celem gry jest jak najszybsze usunięcie poza pole 6 kul przeciwnika. Każda partia może trwać  nawet kilka długich godzin, więc z pewnością nie będziesz się nudzić!

Jaka zespołowa gra planszowa dla dorosłych? Gry planszowe dla dorosłych ranking.

Wybór zespołowych gier planszowych dla dorosłych jest przeogromny. Poniżej przedstawiono ranking gier planszowych dla dorosłych, w które można grać w kilka osób:

 1. Rummikub – to logiczna planszówka dla dorosłych, którzy lubią liczby, sekwencje i ciągi. Można w nią grać w parach, ale jeszcze lepsze zabawa jest w większym gronie.
 2. Monopoly – to znana gra strategiczna, w której liczy się się kupowanie, sprzedawanie i wymienianie się nieruchomościami, by pobierać jak największy czynsz od reszty graczy.
 3. Catan – to bardzo popularna na świecie gra planszowa, w której gracze wcielają się w osadników, którzy wylądowali na bezludnej wyspie. Gracze starają się zasiedlić teren, budować osady i miasta, rozwijać sieć dróg i pozyskiwać surowce.

Jakie gry planszowe dla dorosłych na imprezę?

Wśród gier planszowych dla dorosłych można znaleźć typowo imprezowe pozycje, najpopularniejsze z nich zostały wymienione poniżej:

 • Ego – to kultowa gra, w której losuje się jedno z ponad 400 ciekawych pytań i odczytuje się je na głos. W tajemnicy gracz typuje swoją odpowiedź, a pozostali gracze spróbują odgadnąć ten wybór.
 • Party Time – to ciekawa gra słowna, w której trzeba wyjaśnić pozostałym graczom znaczenie słów za pomocą innych wyrazów. Istnieją również dodatkowe zadania jak kalambury, opisywanie znanych osobistości lub znalezienie jak najwięcej ilości rzeczowników na tą samą literę.
 • 5 sekund – to gra gdzie liczy się refleks. Gracz losuje kartę i próbuje odpowiedzieć na pytanie, zanim czasomierz odmierzy czas pięciu sekund. Kolejny gracz ma jeszcze trudniej, ponieważ jego odpowiedzi nie mogą być powtórzeniem poprzednich.

Gdzie najlepiej kupić gry planszowe?

Gry planszowe najłatwiej nabyć w sklepach internetowych, można w ten sposób łatwo porównać ceny i zapoznać się z opiniami użytkowników. Najpopularniejsze sklepy internetowe to: Empik, CDP, TaniaKsiążka i Rebel.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *