HomeJakie gry na imprezę? Podpowiadamy!Gry imprezoweJakie gry na imprezę? Podpowiadamy!

Jakie gry na imprezę? Podpowiadamy!

Impreza to doskonały czas. Jakie są gry na imprezę? Jest ich wiele: chińczyk, warcaby, szachy. Od wielu lat popularne są scrabble. Można też grać w pokera, brydża czy inne gry w karty. Dorosłe osoby zawsze znajdą dobrą rozrywkę.

Jak się bawić na imprezie?

Impreza to dobry czas by spędzić czas ze znajomymi włączając w zabawę odpowiednie gry na imprezę. Warto zaplanować to, jakie gry będą obecne na imprezie. Jakie gry na domówkę? Jest ich wiele: Monopol, Eurobusiness, brydż, poker, czasami szachy. Są one naprawdę różnorodne i wyjątkowe. W co grać przy alkoholu? Najlepiej sprawdzają się takie gry, jak np. Flirt czy inne nieskomplikowane, nie wymagające dużego skupienia gry.

Trzy proste gry na rozkręcenie imprezy

Dobrym pomysłem jest zaczęcie imprezy od gier. Należy jednak dokładnie przemyśleć jakie to będą gry. Można zagrać w grę pod nazwą „Gdyby ta osoba była…”, która polega na zadawaniu pytań „Gdyby ta osoba była gatunkiem filmowym to jakim?” czy „Gdyby ta osoba była sławną aktorką/sławnym aktorem, to jakim”? Pytania można mnożyć, a zabawa jest przednia. Doskonale sprawdzi się także poczciwy głuchy telefon. Gra w taki telefon sprawdza się znakomicie na początku imprezy, jeszcze zanim ludzie sięgną po alkohol. Dobra jest też Abecadłowa historia, czyli wspólne układanie historii. Każde zdanie musi zacząć się na określoną literę alfabetu, czyli A, B, C i tak dalej, i tak dalej. Historia musi być spójna i logiczna. Na pewno nie jest to wcale łatwe, ale warto pobawić się w taki sposób. Gry nie wymagają żadnych kart, czasami przyda się kartka i długopis, ale też niekoniecznie.

Jakie są ciekawe gry na imprezę?

Gier jest wiele. Scrabble są doskonałe, pobudzają proces myślenia i dają wiele rozrywki. Najlepsze gry towarzyskie na imprezę to także popularne planszówki. Jednak trzeba przygotować je wcześniej. Jeśli nie mamy ich pod ręką to inspiracji należy szukać w internecie. Gry dla dorosłych na imprezę mogą być pikantne – np. rozbierany poker, zgadywanki (jeśli ktoś nie zgadnie to musi oddać część garderoby), itp. Gry drużynowe na imprezę to może być na przykład przeciąganie liny w ogrodzie czy zgadywanie melodii lub odpowiadanie na pytania – można przygotować taką grę na zasadzie Familiady, czyli podzielić gości na dwie drużyny i każdej z nich wyznaczyć kapitana.

Gry na imprezę – dostosuj zabawę do uczestników

Sposobów i pomysłów na imprezę jest wiele, a wszystko zależy od uczestników takich imprez. Nie tylko jedzenie, picie i taniec, ale imprezy powinny być zorganizowane bardzo dobrze oraz inspirować wszystkich. Biała plansza i kolorowe kropki to zaproszenie do Twistera. Na polach ustawia się ręce i nogi, a cała zabawa kończy się zabawnym powyginaniem osób w różnych kierunkach. Jest to naprawdę ciekawa gra, która daje wiele radości i śmiechu. Można też przynieść na imprezę ruletkę i grać jak w kasynie – nie na pieniądze, ale na fanty, zapałki czy plastikowe żetony. Zabawa na pewno będzie przednia, a wiele osób zachwyci się takimi rozrywkami. Doskonałe rozrywki to sprawa istotna, a sam alkohol żadnej imprezy nie urządzi. Gospodarz imprezy powinien przed zaproszeniem goście przemyśleć jak będzie wyglądała taka impreza, jaki będzie jej scenariusz.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *