HomeGra K2 – opis i zasady rozgrywkiGry strategiczneGra K2 – opis i zasady rozgrywki

Gra K2 – opis i zasady rozgrywki

Gry planszowe to świetne zajęcie na zbliżające się jesienne, zimne wieczory w domu. To świetna zabawa, która dostarcza wielu emocji i wrażeń. Możemy usiąść wspólnie z rodziną i wspaniale się bawić, nie wychodząc z domu. Trochę rywalizacji, śmiechu i zabawy może nam dostarczyć gra strategiczna k2. Jest to świetna planszówka, w której musisz wytężyć umysł i myśleć strategicznie, aby osiągnąć swój cel i dotrzeć na szczyt. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat tej gry oraz poznasz jej zasady.

K2 – gra planszowa

Planszówka K2 to rodzinna gra strategiczna. Uczestnicy gry są odpowiedzialni za dwie grupy himalaistów, mają ich pokierować tak, aby zdobyli szczyt i bezpiecznie wrócili na dół. Grający mają za zadanie przypilnować, aby wspinający utrzymywali się w dobrej kondycji, wybrać prawidłowa trasę oraz zadbać o ich przysposobienie do często bardzo zmiennych i ostrych warunków pogodowych. Gra strategiczna K2 to świetna propozycja dla zaawansowanych graczy, jak i początkujących. Zasady są proste, a instrukcja bardzo przejrzysta. Mimo to gra jest bardzo ekscytująca i wymaga od nas sporo główkowania.

Gra K2 – ile osób może grać?

K2 to gra dla jednej do pięciu osób. Jest to idealny wybór zarówno dla graczy, którzy lubią spędzać czas samemu, jak i dla większej grupy lub pary.

Od jakiego wieku można grać w K2?

Gra K2 jest przeznaczona dla graczy w wieku od lat 8. Dzieci w tym wieku potrafią już rozwiązywać łamigłówki i myśleć strategicznie. Zasady gry są bardzo proste, więc z pewnością nikt nie będzie miał problemu z jej zrozumieniem.

Gra K2 – jak grać?

Gra K2 – zasady tej planszówki są bardzo proste, a instrukcja została napisana bardzo przystępnie. Na czym polega gra K2?

  1. Na początku każdy z uczestników otrzymuje dwa pionki himalaistów. Zadaniem jest doprowadzić, co najmniej jednego z nich na szczyt, a następnie sprawdzić go bezpiecznie na dół.
  2. Gra K2 opiera się na rozgrywaniu kart. Dzięki nim pionki się poruszają oraz poziom aklimatyzacji wspinaczy się zwiększa.
  3. Gra składa się z 18 etapów, które symbolizują 18 dni ekspedycji. Gracze po kolei wybierają karty, które kładą przed sobą na stół, zakrywając je. Następnie odkrywają karty i wykonują zadania.
  4. W grze bardzo ważna jest kwestia aklimatyzacji, czyli to jak himalaiści są przystosowani i jak znoszą ciężkie warunki pogodowe oraz rosnąca wysokość. Akcje, które znajdują się na kartach, pozwalają zadbać o ich bezpieczeństwo i możliwość przetrwania.
  5. Gra kończy się wtedy, kiedy skończą się kafle pogody, a wygrywa osoba, która zebrała największą ilość punktów zwycięstwa.

Gra K2 – dodatek

Gra K2 ma też ciekawe dodatki, które z pewnością urozmaicą wersję klasyczną i pozwolą na jeszcze lepsze wrażenia. Oto dodatki do tej planszówki:

  • K2: Lhotse to dodatek do podstawowej wersji gry K2. W jego skład wchodzą nowe kafle pogody oraz dwustronna plansza. Dzięki tej planszy, uczestnicy mogą rozegrać dwa różne scenariusze gry. Pierwsza to dość ekstremalna wyprawa, w której liczy się czas, a warunki pogodowe nie sprzyjają. Plansza jest podzielona na różne wysokości oraz sektory, na których będzie można doświadczyć różnych warunków pogodowych. Dodatek zawiera również dodatkowe żetony linii poręczowej, dzięki którym gracze mogą zmieniać trasę.

Drugi scenariusz to już walka z czasem, jest to wyścig szybkim tempem na szczyt Lhoste. Trasa jest łatwiejsza i bezpieczniejsza, jednak na tą wyprawę uczestnicy mają tylko 15 dni (15 tur).

  • K2: Broad Peak to rozszerzenie gry K2, które kryje w sobie kolejne dwa scenariusze gry. Są one zainspirowane osiągnięciami naszych rodaków na Broad Peak w 1994 roku. Pierwszy z nich to ”Bieg na szczyt” czyli wyprawa bardzo szybka i emocjonująca. Warunki nie należą do łatwych, a czasu jest o 3 dni mniej. Drugim scenariuszem jest „Trawers Broad Peak’ów”, który daje graczom możliwość zdobycia trzech szczytów znajdujących się na Broad Peak.

Lawina to dodatkowe karty, które są traktowe jako jedne z kart pogody.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *