HomeOdjechane jednorożce – prosta i zabawna gra karcianaGry karcianeOdjechane jednorożce – prosta i zabawna gra karciana

Odjechane jednorożce – prosta i zabawna gra karciana

Odjechane jednorożce to niesamowicie wciągająca i emocjonująca gra karciana. Sprawdzi się na każdej imprezie, czy spotkaniu z przyjaciółmi. Warto jednak przemyśleć dobór towarzystwa, gdyż odjechane jednorożce wywołują nie tylko masę śmiechu i słodkiej zabawy, ale także złości i rozgoryczenia. Ta gra obfituje w negatywne interakcje, które kontrastują z cukierkową oprawą. Wydawałoby się, że jednorożce są miłe i potulne, prawda? Okazuje się jednak, że potrafią przebić swoim rogiem niejedną przyjaźń.

O co chodzi w grze Odjechane jednorożce?

Gra polega na skompletowaniu siedmiu dorosłych jednorożców w swojej stajni. Zadanie wydaje się banalne, lecz gracze mają do dyspozycji karty, które skutecznie utrudniają zbieranie i mogą zniweczyć nawet najlepiej dobraną strategię. W takcie tworzą się i rozpadają sojusze: uczestnicy nie tylko zbierają własne jednorożce, ale też przeszkadzają w tym innym.

Odjechane jednorożce – jak grać?

Zasady gry są bardzo proste. W talii znajdują się karty jednorożków i jednorożców, które mogą znaleźć się w stajni. W pakiecie znajdują się też karty funkcyjne, odpowiednio przypisane do grupy:

  • Magicznej
  • Zniszczenia
  • Ulepszenia

Rozpoczęcie gry w odjechane jednorożce:

Gra rozpoczyna się od wybrania po jednym jednorożku dla każdego gracza, który umieszcza go przed sobą. Od tej pory to miejsce będzie jego prywatną stajnią. Pozostałe karty z tej puli umieszcza się na środku. Ta talia nazywana będzie żłobkiem. Następnie rozdawane jest po pięć czarnych kart do ręki.

Przebieg tury

Aktywacja – jeśli w stajni znajdują się odpowiednie jednorożce, gracz aktywuje w tym momencie ich funkcje

  • Dobranie karty z talii
  • Akcja – gracz zagrywa którąś ze swoich kart lub dobiera kolejną. W tym momencie można wprowadzić nowego jednorożca do prywatnej stajni, zniszczyć innego należącego do przeciwnika, ulepszyć własną kolekcję, nałożyć na kogoś karę lub skorzystać z karty magicznej
  • Odrzucenie – limit kart, które gracz może mieć w ręku wynosi 7. Jeśli posiada ich więcej, musi pozbyć się nadmiaru.

Każdy z graczy zagrywa swoją turę po kolei aż do momentu, w którym ktoś zbierze w swojej stajni 7 dorosłych jednorożców. Komu się to uda, wygra grę.

Ile osób może grać w odjechane jednorożce?

Według producenta, w Odjechane Jednorożce może grać 2-8 osób. Jednak rozgrywka w parze ma inną dynamikę i wymaga odrzucenia niektórych kart oraz innego rozdania.

Od ilu lat można grać w odjechane jednorożce?

Wiekowe minimum w tej grze karcianej to 14 lat. Nie dotyczy to jednak Odjechanych Jednorożców Bez Cenzury. Jest to znacznie bardziej niegrzeczna wersja dla dorosłych, w której niektóre karty zmieniono, a inne dodano, aby urozmaicić grę i dodać jej nieco pikanterii.

Odjechane jednorożce – dodatki

Dla osób, które rozsmakowały się w słodko gorzkim klimacie Odjechanych Jednorożców, wydano pięć dodatków w języku angielskim, z czego cztery weszły także na rynek polski:

  • Ahoj, przygodo!
  • Smoki
  • Tęczowa apokalipsa
  • Legendarne jednorożce

Każdy z tych dodatków to rozszerzenie zawierające 54 nowe karty, wprowadzające do rozgrywki unikalny klimat.

Odjechane jednorożce – gdzie kupić?

Odjechane Jednorożce można zamówić bezpośrednio od producenta na stronie rebel.pl. Dostępne są też w sklepach z grami planszowi i niektórych księgarniach, między innymi w Empiku. Warto też polować na tę magiczną grę na popularnych stronach sprzedażowych online.

Odjechane jednorożce – cena

Cena Odjechanych Jednorożców waha się w zakresie od 70 do 85 złotych, w zależności od sprzedawcy i dostępności na rynku. Krótko po pojawieniu się tej gry na rynku, ceny sięgały nawet 130 zł, gdyż Odjechane Jednorożce cieszyły się dużą popularnością i znikały z magazynów w zastraszającym tempie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *