dodaj ogłoszenie

Empire Earth III (PC)

  dodaj do poszukiwanych

3.2
wg 17 graczy

Empire Earth III to kolejna część popularnej serii strategii czasu rzeczywistego. Produkcja opracowana została przez firmę Mad Doc Software, która ... więcej...

recenzje 2

Masz już konto? zaloguj się

1
2
3
4
5
Rewelacyjna!

Najlepsza gra strategiczną, jaką kiedykolwiek świat widział na oczy. Pozwoli rozwinąć Ci taktyczne i logiczne myślenie a przy okazji sprawi, że sprawi Ci to przyjemność.

2011/08/18 17:10
1
2
3
4
5
Przeciętna

Graficznie taka sobie. Tylko trzy nacje, choć mocno zróżnicowane. Średnio grywalna.

2011/03/15 22:26


poszukujący 4

marcin-friday-piatkowiak irenawo lanser1996 wox0
zobacz wszystkich →

posiadacze 76

frycekz marcin-kostalkowski playbox arthas97 vitarapa hubert_sowa mur7ik maryan kamil-fere najonar maciooride patryk-kloskowski slimmite thomish aetarea amack olored tegez nikoman krychaq toldi11 gr3gul
zobacz wszystkich →

więcej informacji

data premiery: 16 Listopad 2007

Empire Earth III to kolejna część popularnej serii strategii czasu rzeczywistego. Produkcja opracowana została przez firmę Mad Doc Software, która na swoim koncie ma też jej poprzednią odsłonę. W dalszym ciągu mamy do czynienia z grą typu RTS, ale jest ona o wiele bardziej dynamiczna niż pozostałe części serii.

Rozgrywka toczy się na dwóch poziomach reprezentowanych przez oddzielne mapy: strategiczną, z widokiem całego globu ziemskiego, na której podejmujemy decyzje w sprawie całej naszej cywilizacji oraz bardziej szczegółową, przedstawiającą wycinek terenu wraz ze znajdującymi się na nim jednostkami i budynkami. To na tym widoku spędzamy większość czasu gry – stawiamy budynki, które pozwalają nam między innymi na produkcję nowych jednostek bojowych. Zajmujemy się także zbiorem surowców niezbędnych do rozwoju cywilizacji. Również na tej mapie prowadzimy walki z naszymi wrogami, najeżdżamy ich miasta, a także bronimy się przed wrażą ofensywą.

Empire Earth III, podobnie jak poprzednie części cyklu, pozwala nam pokierować losami całej cywilizacji od stadium prymitywnych wspólnot zbieracko-łowieckich począwszy, a na posługującej się wymyślną, futurystyczną bronią oraz cudami techniki społeczności przyszłości skończywszy. Rozgrywka odbywa się w trybie ciągłym – to znaczy, że raz zdobyte wynalazki będą dostępne dla całej cywilizacji do końca rozgrywki. Nie trzeba zatem przy każdej misji od nowa rozwijać drzewa technologii, co ma miejsce w wielu innych tego typu produkcjach.

Poszczególne misje tworzą wątek główny, a nowe zadania dochodzą wraz z rozwojem sytuacji. Niektóre z nich trzeba wykonać, podczas gdy podjęcie się innych jest fakultatywne. Na przykład kiedy na początku gry natkniemy się na jedno z lokalnych plemion, zostaniemy poproszeni o odbicie porwanej córki wodza. Jeżeli nam się to uda, zyskamy sobie sojuszników. Twórcy odeszli też nieco od historycznych realiów na rzecz rozbudowanej i bardziej emocjonującej rozgrywki. Zamiast różnych narodowości, którymi można dowodzić, developerzy z Mad Doc Software opracowali trzy nacje – Zachód, Środkowy Wschód i Daleki Wschód. Każda z nich posiada własne jednostki i innych bohaterów. Różnią się też architekturą wnoszonych przez nie budowli.

Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

792 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 604 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...