dodaj ogłoszenie

POLOWANIE NA TROFEA: EARTHLOCK - Festival of Magic PS4/Xbox One

EARTHLOCK – FESTIVAL OF MAGIC 100%

1000/1000

25/25

Orientacyjna trudność platyny: 3/10

Orientacyjna przyjemność platyny: 8/10

Do zdobycia offline: TAK

Czy DLC wpływają na platynę: NIE

Ilość czasu do zdobycia platyny: 15h

Ilość przejść gry do zdobycia platyny: 1

 

WSTĘP

Jedna z milszych niespodzianek 2016 roku – nie dość, że gra dostępna była w wrześniowym Games with Gold na konsolę Xbox One; to okazała się również być solidnym, turowym i bardziej zachodnim RPG. Amon wraz z przyjaciółmi musi uratować swój świat, Umbrę, walcząc, tworząc coraz to nową amunicję, eliksyry czy modyfikować umiejętności i talenty. Gra rozpoczęła się jako projekt na Kickstarterze – czego efektem jest jedno z trofeów, związane z duchami.

1/25

Owls of the nest

Complete the game

Wystarczy ukończyć grę.

 

2/25

Owl Tide Bestiary

Defeat one of every enemy

Wypełnienie bestiariusza poprzez pokonanie każdego z typów wroga w grze. Sukcesywne pokonywanie każdego możliwego wroga da zwiększania poziomu postaci i więzi powinno wyeliminować jakikolwiek problem z tym trofeum. Warto pamiętać o bieganiu postacią posiadająca talent From Beyond (pojawianie się duchów) by pokonać ducha w Nadirze dla wpisu z Nafnlaus. 

3/25

Supreme Scavenger

Open 50 chests

Jest bardzo mało ukrytych skrzyni w tej grze. Większość jest poza zasięgiem kamery – za filarami (pustynia) czy zakryta wodą (kanały). Przez całą rozgrywkę można odnaleźć więcej niż 50 więc trofeum zdobywamy prawie automatycznie z rozgrywką. 

4/25

Gardner of Lango

Harvest 1000 fruits

Przychodzi bardzo szybko – farmienie roślin dla amunicji jest jednym z elementów przygotowującym do walki, w szczególności w późniejszych etapach gry. Tak na prawdę to trofeum jest do zdobycia po około 30% ukończenia gry. 

5/25

Lango Plantmaster

Fully level up every type of plant

Ulepszanie roślin polega na podlewaniu, zbieraniu z nich przedmiotów jak również posiadaniu odpowiedniego przepisu na amunicję + lub ++. Rośliny, które można ominąć: Cactus, na lewo od powozu z którego ratujemy Taikę; Posion w okolicach potyczki z opcjonalnym bossem Mushrigą. Aby ulepszyć Poison na najwyższy poziom należy pokonać kolejnego opcjonalnego bossa, Hollow Knighta. 

6/25

Diligent Hogbunny

Fill up the garden with plants

Wypełnienie wszystkich miejsc ogrodu roślinami. 

7/25

Great Wave Alumni

Craft one of each Perk Talents

Wytworzenie wszystkich możliwych talentów. Większość z nich jest powiązana z fabułą, dwa z questem dla Frogboy’a (Barnacle Quest), dwa z opcjonalnych bossów i jeden za złotą rangę w Suvia Tournament.

8/25

Champions of Umbra

Level up all characters to level 20

Do szybszego expienia najlepiej zbierać po 6 czy 8 wrogów na raz. Łatwiej jest rotować w czasie rozgrywki postacie, które dołączają później (Pat i Taika), aniżeli próbować później dobijać poziom nieużywanych postaci do 20.

9/25

Fearless in Karba

Fully level up all Bonds between all characters

Budowanie więzi polega na łączenie naszej drużyny w dwie pary. Nie opłaca się rotować nimi, gdyż przy rozdzielaniu par tracimy punktu więzi. Wraz z większym poziomem więzi odblokowujemy coraz to lepsze bonusy dla danej pary. Warto najpierw sprawdzić jakie bonusy pasują pod nasz styl rozgrywki i tak ustawić pary (ułatwi to też levelowanie całej drużyny). Warto pamiętać, że Olia opuszcza drużynę na pewien czas.

10/25

Disciple of the Onurasi

Completely fill all the Talent Boards

Za zdobywanie poziomów oraz poziomy więzi (za 1, 3 i 5) otrzymujemy Talent Points. Wypełnienie całej tablicy talentów dla wszystkich postaci odblokuje to trofeum. Jedynym wyzwaniem jest Taika. Należy użyć umiejętności Sixth Sense na przeciwniku: Sparktank (dla Lightning), Barghest (Frost Bite), Little Marvel (Gust) i Crabler (Quake).

11/25

Heroic Hoarder

Return all barnacles to Plumpet Island

Zadanie od Frogboya. Polega na pokonaniu i odprowadzeniu czterech stworzeń na wyspę:

- Shockle na północnym wschodzie od Zabirum Temple (na szczycie wzgórza),

- Burnacle na pustyni, południe od Solar Array (lubi spacerować),

- Galeicle na wschodzie od Suvii,

- Icicle w Nadirze, zachód od Anvirum Cavern,

12/25

Spiritualist of the Sands

Help 50 ghosts to rest at peace

Na lewo od stanowiska zapisu stanu gry w Scrollroads można znaleźć NPC. Od niego otrzymujemy zadanie i umiejętność widzenia duchów w świecie gry – uwaga, należy podróżować postacią, która posiada ten talent w użyciu. 50 duchów dla trofeum można znaleźć w Scrollroads oraz na pustyni – ale warto pokonać ich aż 100 w celu otrzymania czterech talentów od tego NPC (za każde 25 przekazuje on umiejętność dającą krytyczny atak od razu po zabiciu przeciwnika).

13/25

Festival Masters

Complete all Tournaments with Gold Rating

Są dwa turnieje, w Zaber i Suvia, dla złotej oceny należy grupować wszystkich przeciwników z danej fali do jednej walki. Warto poczekać i nie zbierać ich, gdy są daleko od siebie – inaczej mogą się odłączyć i ocena spadnie na srebro bądź niżej. Zaber jest banalnie proste, Suvię polecam robić na 20 poziomie z Gnartem posiadającym Whirlwind oraz zmieniając styl walki oraz umiejętności pod przeciwników (patrz: bestiariusz).

 

Tutaj rozpoczynają się ukryte trofea.

 

14/25

Zabrium Seeker

Defeat the Temple Guardian

Pierwszy boss, nie do ominięcia.

15/25

Hogbunny Buddy

Gnart joins the party

Również nie do ominięcia, dołączenie towarzysza.

16/25

Gersween’s Nest

Get to Plumpet Island

Częśc fabuły.

17/25

The General’s Daughter

Help Ive from the crashed plane.

Częśc fabuły.

18/25

A Stormdog’s Bond

Rescue Taika from the goblin

Część fabuły.

19/25

The Red-Haired Enigma

Część fabuły.

20/25

Ancient Sentient Support

Find Pat in the warehouse

Część fabuły.

21/25

Shielded by Lÿs

Lady Lumia crafts Lÿs Aegis Talent

Część fabuły - wymagane do przetrwania ataków jednego irytującego przeciwnika.

22/25

A Hammerhead’s Freedom

Rescue Benjo

Część fabuły, Amon odzyskuje wujka.

23/25

Inside Maáto's Mind

Get to the memory chamber

Część fabuły.

24/25

Custodian of the Scrollroads

Defeat the Mushriga

Opcjonalny boss. Nie jest aż tak wymagający, ale ma dużo HP i po każdym ataku wzywa mniejsze kopie siebie. Aby pokonać go na niższym poziomie postaci należy rozpocząć walkę z pełnym paskiem super ataku i posiadać ognistą amunicję +. Po wezwaniu przez bossa kilku pomocników, wystarczy jeden super ognisty atak, by się ich pozbyć.

25/25

Konkylian Custodian

Defeat the Hollow Knight

Opcjonalny boss na północ od Druha Tower. Bez 20 poziomu i dobrego przygotowania nie polecam rozpoczynać walki z tym przeciwnikiem. W drużynie polecam parę Gnart wraz z Ive oraz Amon i Olia. Olia powinna mieć ustawioną ogromną odporność na magię (w sumie w całej grupie warto ją zwiększyć ponad stan dotychczasowy) oraz umiejętność Intervene (przyjmowanie obrażeń drużyny na siebie). Gnarta warto uzbroić w szybkość. Taktyka dla tej walki to: Olia ginie po dwóch atakach, po tym Gnart (bądź inna postać przedmiotem) z Superem ją ożywia; w tym czasie Ive oraz Amon bombardują bossa pułapkami i strzałami.

Ponoć po ostatnim patchu balansującym rozgrywkę walka jest prostsza, ale nie miałem możliwości tego sprawdzić.

Fajne?  
Więcej na temat: #Magic   #festival   #ps4   #gra   #rpg   #Xbox One   #earthlock  
Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

734 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 572 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...