dodaj ogłoszenie

Kupowanie, sprzedawanie, wymiana gier w wersji cyfrowej na konsolę PS4.

Kupowanie, sprzedawanie, wymiana gier w wersji cyfrowej na konsolę PS4.

Ostatnio na forum pojawia się coraz więcej zapytań o wersje cyfrowe gier, więc postanowiłem opisać w skrócie dla potomnych jak wyglądają właśnie takie transakcje.
Zacznijmy od podstaw. Jedno konto na konsoli PS4 posiada dwa sloty: główny ( master ) i gościnny ( slave ). O ile w slocie głównym nie ma żadnych zmian co do konsoli PS3, tak przy slocie gościnnym wymagany jest stały dostęp do internetu, musimy grać na tym właśnie koncie oraz zdobywane przez nas trofea wpadają na konto z grą a nie nasze główne. Według regulaminu Playstation, do jednego konta PSN może być przydzielony tylko jeden slot główny i jeden gościnny dla jednego użytkownika.
Tworzenie konta PSN.
1. Włączamy konsolę i klikamy „ Nowy użytkownik ” a następnie „ Utwórz użytkownika ”
2. Czytamy umowę licencyjną i jeśli zgadzamy się na jej warunki to klikamy „ Akceptuj ”
3. Klikamy „ Utwórz konto ” oraz „ Zapisz się teraz ”
4. Wypełniamy wymagane pola naszymi danymi takimi jak miejscowość, województwo i kod pocztowy, oraz klikamy „ Dalej ”
5. Następnie podajemy adres e-mail oraz wymyślone hasło i klikamy „ Dalej ” ( nie musimy akceptować otrzymywania informacji )
6. Następnie wpisujemy identyfikator (nasz nick w grach) oraz nasze imię i nazwisko. Identyfikator zostanie przydzielony do konta i nie możemy go już później zmienić. Po wprowadzeniu danych wybieramy „Dalej”.
7. Na kolejnych ekranach mamy ustawienia prywatności dotyczące naszych znajomych, trofeów, aktywności itd. Ustawiamy wedle uznania i klikamy „ Dalej ”
8. Konsola zapyta nas czy chcemy ustawić konto jako podstawowe – wybieramy „ Tak ” i „ Dalej ” ( może być aktywne tylko jedno konto główne )
9. Następnie możemy połączyć nasze konto PSN z FB lub pominąć.
10. Teraz klikamy „ OK ” i mamy utworzone konto PSN.

Kupowanie, sprzedaż i wymiana odbywają się na takich samych zasadach. Jeśli sprzedajemy lub wymieniamy slot gościa, to wystarczy, iż podamy naszemu kontrahentowi dane do konta ( e-mail i hasło ) po czym, może się on zalogować i pobrać grę. Lecz jeśli sprzedajemy lub wymieniamy całe konto ewentualnie slot główny, to najpierw musimy dezaktywować owe konto. W tym celu włączamy konsolę i przechodzimy do ustawień, potem wchodzimy w opcję „ Aktywacja systemu ” a następni klikamy „ Dezaktywuj ”. Teraz konto jest gotowe do wymiany itd…

2015/01/03 13:12
  skomentuj   lub  

Na prośbę autora tematu usuwam wszystkie dotychczasowe posty. Temat przypinam i zostawiam otwarty, dla nowych użytkowników, którzy będą tutaj odsyłani w celu uzyskania dalszej pomocy.

2015/01/03 17:17

niech autor tematu się wypowie

2015/01/03 21:21

Dokładnie jak w pierwszym poście, poprosiłem @sullivan_1989 aby podpiął temat i pousuwał zbędne posty, aby nowi użytkownicy którzy potrzebują pomocy i zaśmiecają forum , mogli przeczytać bez zbędnej polemiki i przeglądania postów.
Postaram się również, w miarę potrzeb uzupełniać temat.

2015/01/04 11:16

ok a jak to wygląda w konfiguracji na 3 konta?
Mianowicie konto użytkownika A, konto użytkownika B i konto wspólne Z (zakupowe).
Jak zrobić żebyśmy mogli grać każdy na swoim koncie?

na podstawie tekstu wyżej wychodzi na to, że nie ma opcji by dwie osoby kupowały grę na pół (obojętnie czy po kupnie na swoje konto, czy też np. na specjalnie założone do kupowania gier) i grały swobodnie na swoich kontach (trofea) i np razem w multi ?
Jak nie- to nie ma sensu w ogóle kupowanie gier i udostępnianie

2015/01/11 12:35
@utd sens jest- szybkość i wygoda transakcji, oczywiście mam na myśli zakupy /wymiany całych kont, nie zabawy ze slotami.
2015/01/11 14:03

ok, czyli nie ma możliwości o które pytam ? kupno na ‘pół' w praktyce jest mało realne ?

2015/01/11 14:09
@utd

W takiej formie, jak miało to miejsce na ps3, na tą chwilę nie.

2015/01/11 14:22

Czyli jeśli kupię grę (konto slave) takie chyba są na allegro ale sprzedający zmieni sobie hasło np po miesiącu co wtedy?
Mogę nadal grać w tą grę?
Jak jest z multiplayerem? mogę grać ?

2015/01/11 14:48
@aente jeżeli pobierzesz grę, będziesz ją miał i bd mógł w nią grać aż jej nie usuniesz.

Były też pytania o kupowanie gier na pół. Teoretycznie jest taka możliwość wtedy OSOBA A kupuje grę, dezaktywuje swoje konto a OSOBA B loguje się na swojej konsoli na koncie OSOBY A i ustawia jako podstawowe. Wtedy OSOBA B i OSOBA A mogą bez problemu grać na swoich kontach. Tyle że OSOBA A może tylko na swoim głównym a OSOBA B może na wszystkich kontach.

2015/01/11 15:01
@ostego_pl

to czegoś nie łapię- to na jakiej zasadzie się kupuje grę w necie od kogoś? jak kupiłem pesa to dostałem dane i z nich ściągnąłem grę i gram na swoim profilu (tamten musiałem zachować, ale hasło zmienili).
To nie mogę np założyć konta- kupować z niego gry a grać na swoim ? i dać dane znajomemu tego konta na które było kupione a on wtedy grałby na swoim ?

2015/01/11 15:02

Masz już konto? zaloguj się

Zobacz więcej dyskusji na temat wersji kupowanie cyfrowej Sprzedawanie konsolę wymiana ps4 gier

Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

792 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 604 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...