dodaj ogłoszenie

Wielka GieTykieta!

Są etykiety , netykiety i inne gadżety . Może przyda nam się jakiś kodeks wymiany , taki układ zbiorowy , którym się będziemy kierować ? Oczywiście nadrzędną sprawą jest regulamin portalu , ale prawo to prawo , a obyczaj to obyczaj .

Tak więc :

GieTykieta

Obyczaje

-koniecznie zapoznaj się z regulaminem Gametrade :)

- portal Gametrade jest dla ludzi , więc zachowuj się jak człowiek .

- zawsze bądź uprzejmy i kulturalny wobec innych użytkowników

- korzystaj z dóbr portalu nie przeszkadzając w korzystaniu innym , nie spamuj , nie
rozsyłaj reklam , nie zaśmiecaj forów , grup .

- Wypowiadając się , czy to w prywatnej wiadomości , czy to na forum , staraj się przestrzegać zasad języka polskiego !!! Nasza pisownia świadczy o nas . Ważna jest też komunikacja , która przez "byki" i brak interpunkcji jest utrudniona . Pomocny jest słownik podkreślający błędy .

Twój profil

-Postaraj się w opisie podać garść informacji ,na temat Twoich preferencji względem wymian/kupna/sprzedaży . Jest szansa że unikniesz choćby ofert kupna , jeżeli w profilu znajdzie się wzmianka że w ogóle Cię one nie interesują itp.Podanie konkretnych gatunków gier , w które grywasz pasjami , czy ich nie trawisz , może oszczędzić Ci anulowania niepotrzebnych ofert .

-Zadbaj , by gry w Twojej bazie miały opisy dotyczące stanu zużycia , dodatków itd . Słowa można poprzeć zdjęciami . Gra ze zdjęciem i solidnym opisem jest z pewnością chętniej wymieniana

-Staraj się aktualizować bazę gier szukanych i niechcianych . Jeżeli dodasz do kolekcji tytuł , który miałeś w szukanych , usuń go stamtąd . Oszczędzisz czas swój i kolegów .

Wymiana – Sprzedaż – Kupno

- Po pierwsze primo ultimo UCZCIWOŚĆ!!!

- Dobrze przemyśl każdą propozycję transakcji , nikt nie lubi rezygnowania z nich , tym bardziej jeśli chodzi o sprzedaż .

- Zanim złożysz ofertę, wyślij wiadomość z pytaniem o stan, kwestie wysyłki itp

- Oszacuj wartość gier zanim zaproponujesz wymianę. Nie wysyłaj śmiesznych, wyjątkowo niekorzystnych ofert.

- Koniecznie zapoznaj się z informacjami o użytkowniku ,z którym chcesz dokonać transakcji . Często są tam ważne informacje . Pamiętaj o tym !

- Kultura wymaga odpowiedzi na wysłaną do nas wiadomość . Pamiętajmy ,że niektóre z pytań znajdują odpowiedź w profilu użytkownika i wystarczy poświęcić temu troszkę uwagi , aby uniknąć niepotrzebnych pytań . Oszczędzajmy swój czas!

- Zawsze udzielaj pełnej informacji o egzemplarzu gry który posiadasz . Czasem określenie "używana" nie obrazuje rzeczywistego stanu . Opisz stan płyty , pudełka , ewentualne braki. Każdy chce o ubytkach wiedzieć . Zatajenie = oszustwo !

- Zawsze zabezpieczaj wysyłane gry . Bezpieczna koperta , wypełnienie pudełka zabezpieczające płytę przed wypadaniem i porysowaniem . List polecony priorytetowy .

-Starannie przechowuj dowody nadania . Do momentu finału transakcji jest to rzecz szalenie istotna.

- Informuj kontrahenta o postępach w transakcji . Napisz że wysłałem\ otrzymałem grę , wysłałem\dostałem pieniążki .

- Jeżeli otrzymałeś towar i wszystko jest w porządku , wystaw komentarz pozytywny .
Jeżeli jest coś nie tak , pozwól się koledze zrehabilitować ,zanim wystawisz negatyw.

Forum

- Na forum Gametrade , niezależnie od grupy ,obowiązuje całkowity zakaz używania słów i wyrażeń wulgarnych i powszechnie uznanych za obelżywe . Niekiedy użytkownicy omijają tą zasadę , zastępując litery wulgaryzmu gwiazdkami , płotkami , itp. Jeżeli taki
nawet "wygwiazdkowany" wulgaryzm kierujemy względem konkretnej osoby , czym obrażamy ją , z pewnością moderatorzy będą na tyle domyślni by zrozumieć sens zdania i ukarać niemiłego dla innych użytkownika .

- Zakładając temat na forum , zorientujmy się czy czynimy to na stosownej grupie , czy ktoś nie zakładał już wcześniej podobnego tematu . Starajmy się nie zakładać podobnych do siebie tematów . Możemy rozwijać już istniejące .

-Starajmy się ,by założony przez nas temat był napisany zrozumiałym językiem , zwłaszcza jeśli chcemy uzyskać jakąś pomoc . Gdy chcemy poznać opinie użytkowników , załóżmy temat który zachęca do szerszej dyskusji i prowokuje w pozytywnym tego słowa znaczeniu

- Forumowiczowi nie wypada zawierać w temacie tzw. "spoilerów" , czyli treści zdradzających kluczowe kwestie fabularne gier , filmów , książek itp . Jeżeli taki spoiler jest esencją naszego tematu i zwracamy się do ludzi , którzy np. znają doskonale daną grę , to koniecznie uprzedźmy o tym ! Najlepiej zwrotem Uwaga -Spoiler!

- Nigdy w sposób nadmierny i niepotrzebny nie "podbijamy" tematów. W dobrym ,Gametradowym tonie, jest to czynić maksymalnie co 24h . Jeżeli temat nie znajduje odzewu , " podbijanie" jest bezcelowe. Prawda?

Z pewnością macie swoje uwagi . Chętnie się zapoznam .
Pozdrawiam!

2011/07/13 07:52

@bandzior1982
Za głupotę się płaci. I imo nie ma zmiłuj. Skoro dla kogoś poświęcenie 5 min na przeczytanie kilkunastu linijek tekstu regulaminu, to gehenna, to już tylko i wyłącznie jego problem.

PS.
Skrypt forumowy Cię ocenzurował :P.

2011/08/05 15:24

GieTykieta została poszerzona o tematykę forum , bo wydaje mi się że jest to potrzebne . Dokonałem też wpisu o " koniecznym zapoznaniu się z regulaminem Gametrade " , choć niektórzy mają z tym problem , bo bardziej pociąga ich Tolkien itp .
Rośnie generacja wymarzonych klientów – kredytobiorców , dla których umowa , czy regulamin, to rzeka nie do przebrnięcia .

2011/08/05 19:55

Jak już wszystko będzie tip top (a nigdy nie będzie – niestety wiem z autopsji…), to trzeba będzie się zastanowić, jak maksymalnie uprościć i zwęzić GieTykiete. Im wszystko będzie prostsze, tym mniejsze prawdopodobieństwo dokonywania nadinterpretacji przez userów (ale mimo to i tak się będą tacy trafiali :] – walka z nimi, to jak walka z grypą, mutują i ciągle wracają).
Niemniej – pomyślności.

EDIT:
Mój post w rzeczywistości wygląda inaczej. Nie wiem czemu, ale nie wyświetla się w całości…

2011/08/06 13:15

@bandzior1982: super robota. Mam, jednak pewne "ale".

Po pierwsze: obaj już wiemy, że jesteś w tej kwestii uparty, ale jeśli ma to być tekst oficjalny lub przynajmniej pół-oficjalny, musi zostać zachowana POPRAWNA interpunkcja i skład. Przynajmniej tutaj musisz pokasować spacje przed przecinkami. Poza tym są błędy interpunkcyjne.

Po drugie: Dodałbym: "Staraj się uargumentować, dlaczego odrzuciłeś ofertę." To naprawdę pomaga w przyszłych wymianach z daną osobą.

2011/08/07 15:09

Masz rację , jestem uparty :) Jeżeli chcesz , możesz zrobić to dla nas wszystkich i zredagować tekst , aby był super poprawnie , zwłaszcza że zajmujesz się tym, zawodowo poniekąd :) . Chętnie przyjmę taką pomoc , a ze spacji ,to się już chyba nie wyleczę :) .

2011/08/07 22:56

Temat zamknięty - dodawanie nowych odpowiedzi zablokowane

Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

788 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 603 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...