dodaj ogłoszenie

Shadow of Memories (X360)

  dodaj do poszukiwanych

3.5
wg 2 graczy

Shadow of Memories (w Stanach Zjednoczonych gra występuje pod tytułem Shadow of Destiny) to wyjątkowo nietypowa przygodówka, w której głównego boha... więcej...

recenzje 0

Masz już konto? zaloguj się

poszukujący 1

iguerrilla
zobacz wszystkich →

więcej informacji

data premiery: 14 Luty 2003

Shadow of Memories (w Stanach Zjednoczonych gra występuje pod tytułem Shadow of Destiny) to wyjątkowo nietypowa przygodówka, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Omawiany produkt trafił na PS2, Xboxa oaz komputery osobiste. Wszystkie trzy wersje prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania.

Podstawową rzeczą wyróżniającą opisywany tytuł na tle konkurencyjnych przygodówek jest konieczność odbywania podróży w czasie. Gracz musi przede wszystkim mieć na uwadze to, iż czynności wykonane w przeszłości mają zasadniczy wpływ na wygląd świata czy dalszy przebieg wydarzeń w przyszłości. Głównym bohaterem Shadow of Memories jest młody chłopak o imieniu Eike. Co ciekawe, jeszcze przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki główny bohater ginie. Eike trafia do dziwnego pomieszczenia, w którym przebywa istota przedstawiająca się jako Homunulus. Wspomniany bohater otrzymuje drugą szansę. Korzystając z urządzenia umożliwiającego podróże w czasie musi zapobiec swojej śmierci a także ustalić kto i dlaczego próbował go zabić. Jak na klasyczną przygódówkę przystało, gra pełna jest dość zaskakujących zwrotów akcji.

Właściwa zabawa składa się z dziewięciu rozbudowanych rozdziałów, w trakcie rozgrywania których poznajemy kolejne elementy odnoszące się do śmierci głównego bohatera. Eike podróżuje do czterech różnych epok. Fabuła stanowi zdecydowanie najmocniejszy punkt opisywanego programu. Niemal każda wykonana przez gracza czynność w istotny sposób wpływa na dalszy rozwój wydarzeń. Przykładowo, przekonanie mężczyzny próbującego zasadzić drzewo może sprawić, iż za kilkaset lat w tym samym miejscu znajdzie się zupełnie inny obiekt. Zabawa nie przebiega jednak w zbyt skomplikowany sposób. Eike gromadzi różnorakie przedmioty, prowadzi również rozmowy z postaciami niezależnymi. Rozgrywka przebiega w bardzo nieliniowy sposób. Shadow of Memories ma kilka różnych zakończeń.

Oprawa wizualna omawianej przygodówki prezentuje dość przeciętny poziom. Miasteczko, po którym poruszamy się w trakcie gry nie jest zbyt duże. Na uwagę zasługują natomiast ciekawe scenki przerywnikowe, które obserwujemy w ważniejszych momentach rozgrywki. Na oprawę dźwiękową składają się przede wszystkim rozmowy z napotykanym postaciami. Gracz nie ma niestety możliwości wyboru opcji dialogowych.

na podstawie http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=5761

Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

786 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 602 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...