dodaj ogłoszenie

Rag Doll Kung Fu (PC)

  dodaj do poszukiwanych

3.2
wg 16 graczy

Rag Doll Kung Fu to nietypowa pod każdym względem bijatyka stworzona przez Marka Healey’a, developera z zespołu Lionhead Studios. Można ją nabyć za... więcej...

recenzje 0

Masz już konto? zaloguj się

posiadacze 3

mcsteamy kajtek98 ahuq
zobacz wszystkich →

więcej informacji

data premiery: 09 Kwiecień 2009

Rag Doll Kung Fu to nietypowa pod każdym względem bijatyka stworzona przez Marka Healey’a, developera z zespołu Lionhead Studios. Można ją nabyć za pośrednictwem systemu dystrybucji online’owej „Steam” firmy Valve za kwotę 12,95$. Nietypowość tej produkcji związana jest z unikalnym sposobem sterowania i poruszania się wojowników. Zapomnimy o klawiszach na klawiaturze odpowiadających ruchom i atakom bohatera. W Rag Doll Kung Fu sterowana postać zachowuje się jak kukiełka, zaś rolę sznurków, które poruszają jej kończynami pełni kursor myszki. Zatem, by przejść bohaterem kilka kroków, musimy chwycić kursorem koniuszek jego nogi i płynnym ruchem myszki ją przestawić w nowe miejsce, następnie chwycić drugą itd. Analogicznie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o każdy ruch czy walkę – aby zadać cios ręką lub nogą musimy ją chwycić kursorem, a następnie szybko przesunąć w stronę przeciwnika. Całość wygląda i działa bardzo płynnie, przede wszystkim dzięki udanemu silnikowi fizycznemu skupiającemu się na symulowaniu efektu „rag doll” oraz estetycznej grafice i znakomitej animacji postaci. Należy dodać, iż otoczenie jest interaktywne, możemy brać i niszczyć przedmioty, używać ich w walce itd.

Gra, zarówno treścią jak i stylem wykonania, nawiązuje do typowych filmów karate z lat 70/80-tych ubiegłego stulecia, zrealizowanych w Hong Kongu. Autor przygotował dla nas trening, który pełni przy okazję rolę historii opowiadającej m.in. o naszym szkoleniu u mistrza Kung Fu (jak przystało na „hongkondzki” styl, jest to stary mężczyzna z siwą bródką), kilka zadań do wykonania w trybie single player (m.in. Ninja Onslaught, Shaolin Soccer, Long Jump, Distance Throwing) oraz szereg możliwości wspólnej, wieloosobowej zabawy (maksymalnie osiem osób). Do plusów Rag Doll Kung Fu należy również zaliczyć zaimplementowany edytor świata, kompleksowy kreator bohatera, pozwalający nam stworzyć sobie takiego wojownika jakiego chcemy oraz sporą ilość ukrytych bonusów.

na podstawie http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=6069

Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

753 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 595 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...