dodaj ogłoszenie

Puzzle Quest: Challenge of the Warlords (PC)

  dodaj do poszukiwanych

4.4
wg 21 graczy

Puzzle Quest to barwna, oryginalna gra logiczna, zawierająca liczne elementy RPG i osadzona w... Etherii, świecie doskonale znanym każdemu miłośnik... więcej...

recenzje 7

Masz już konto? zaloguj się

1
2
3
4
5
Rewelacyjna!

Niby nic takiego, ale jednak bawi świetnie :) Potrafi naprawdę wciągnąć. To kładanie diamencików w rzędzie i świetna muzyka. A do tego jest jeszcze fabuła! Żałuję, że wcześniej jej na lapku nie odpaliłem :)

2010/11/11 01:21
1
2
3
4
5
Rewelacyjna!

Ta gra udowadnia, że najprostsze rozwiązania często bywają najlepsze – ot, zwykłe kulki dla niedzielniaków podszyte mechanizmem RPG. Wciąga zarówno jako RPG, jak i jako tandetna, infantylna rzekłbym zabawa w niszczenie kulek.

2011/06/28 14:17
1
2
3
4
5
Bardzo dobra

Gra jedyna w swoim rodzaju, trudno tę grę porównać do innej. Produkcja nietypowa, połączenie strategii z grą logiczną. Naprawdę warto, dodatkowym plusem jest to, że gra chodzi dosłownie za grosze.

2011/02/20 14:47
1
2
3
4
5
Rewelacyjna!

bardzo wciągająca i nowatorska. Połączenie gry logicznej z rpg-em. Jedyny minus to niewykorzystanie całej powierzchni widocznej mapy gry co pod koniec fabuły wkurza i powoduje że gra jest jednak zbyt krótka

2010/11/11 01:22
1
2
3
4
5
Rewelacyjna!

gra dzięki której polubiłem ustawianie kuleczek w tym samym;) Bardzo interesująca i wciągająca fabuła naprawdę gorąco polecam

2010/11/11 01:19


poszukujący 4

tomasz-piorek kinectic mark00s l_s_i_rbit
zobacz wszystkich →

posiadacze 80

QuickSave fitzcarraldo radekkaka1 boziuel krelian gk8103 haito kk_13 1394648700616600 fastman zicherr erick wynarator amack divi epion jumper luq2000 aleksandrow xrekix karmazynowy666 marcinek7991
zobacz wszystkich →

więcej informacji

data premiery: 16 Marzec 2007

Puzzle Quest to barwna, oryginalna gra logiczna, zawierająca liczne elementy RPG i osadzona w... Etherii, świecie doskonale znanym każdemu miłośnikowi strategii fantasy. Autorami omawianej pozycji są bowiem ludzie z Infinite Interactive, której założyciel, Steve Fawkner, jest jednocześnie twórcą serii gier ze świata Warlords, zaś sama firma odpowiada m.in. za stworzenie Warlords 4 i Warlords Battlecry 3. Nie dziwi więc tak egzotyczne połączenie gatunków – jądrem rozgrywki jest zabawa wymagająca wysilenia szarych komórek, lecz już cała fabularna otoczka w mniejszym lub większym stopniu nawiązuje do miejsc i wydarzeń dobrze znanych ze wspomnianych gier.

Chociaż logiczna część Puzzle Quest w podstawowych założeniach bazuje na popularnej, darmowej grze Bejeweled, to już mnogość opcji i rozszerzone zasady rozgrywki szybko udowadniają, iż mamy tutaj do czynienia z produkcją o wiele bardziej przemyślaną i rozbudowaną koncepcyjnie. Głównym trybem gry jest kampania dla jednego gracza, zawierająca długi i intrygujący scenariusz. Zabawę rozpoczynamy od zdefiniowania naszej wirtualnej postaci – wybieramy więc odpowiedni portret, profesję i inne parametry, które bezpośrednio wpływają na charakter rozgrywki. Stopniowo poznajemy kolejne rozdziały opowiadanej historii, tocząc po drodze masę pojedynków logiczno-taktycznych z napotkanymi przeciwnikami.

W miarę odnoszenia kolejnych sukcesów nasz bohater zdobywa złoto i magiczne przedmioty, a także kumuluje punkty doświadczenia. Wszystko to przekłada się w wymierny sposób na możliwości herosa, poznaje on w ten sposób nowe zdolności oraz podnosi skuteczność tych już poznanych - gracz sprawuje bezpośrednią kontrolę nad rozwojem swego alter ego. Wraz z postępem fabuły na naszej drodze stają coraz silniejsi i inteligentniejsi przeciwnicy (w sumie 50 rodzajów), dlatego musimy mocno zastanowić się nad drogą rozwoju naszego pupila, a także wykazać się dużą trzeźwością umysłu – szybko okazuje się to niezbędne, aby móc wychodzić obronną ręką z coraz trudniejszych pojedynków i pomyślnie wykonywać zlecone nam zadania (których to mamy aż 150). Z czasem stajemy się niezwykle ważną personą w Etherii, możemy stanąć na czele własnego imperium, a także atakować i zdobywać kolejne zamki i miasta. Te ostatnie pełnią kluczową rolę w późniejszych etapach rozgrywki, pozwalają one bowiem na wznoszenie różnego rodzaju budowli, pośrednio lub bezpośrednio wzmacniających naszą postać.

Na tym nie koniec nowatorskich rozwiązań. Gdy staniemy się już dostatecznie potężni, możemy ośmielić się na złapanie i ujarzmienie napotkanych kreatur, z którymi możemy potem robić różne ciekawe rzeczy. Część z nich możemy wykorzystać jako wierzchowce, inne dysponują przydatnymi czarami, które także mogą nam pomóc w naszej przygodzie. Przechwycone stwory możemy rozwijać za pośrednictwem serii wbudowanych mini-gier, pełniących rolę miłego przerywnika od regularnych bitew. W fantastycznym świecie Etherii nie brakuje także miejsc osobliwych i tajemniczych, nierzadko kryjących wiele ciekawych przedmiotów, np. run, które można wykorzystać do tworzenia magicznych artefaktów. Możemy także napotkać różnego rodzaju sojuszników, którzy za mniejszą lub większą przysługę będą nam towarzyszyć.

Tak jak można było się spodziewać, Puzzle Quest posiada wbudowane wsparcie dla rozgrywek multiplayer – do dwóch graczy może wytoczyć na przeciw siebie swe armaty i przystąpić do zaciekłej rywalizacji. Na najlepszych czeka sława i laury, za sprawą sieciowego systemu rankingowego. Warto zwrócić uwagę na otwartą konstrukcję programu, która pozwala użytkownikom na ściąganie z sieci dodatkowych zawartości.

na podstawie www.gry-online.pl

Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

749 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 591 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...