dodaj ogłoszenie

Jade Empire (X360)

  dodaj do poszukiwanych

4.3
wg 59 graczy

Zręcznościowa gra role-playing, w której rozwijamy swoją postać, wykonujemy zlecane zadania i staczamy widowiskowe walki. „Jade Empire” to kolej... więcej...

recenzje 0

Masz już konto? zaloguj się

dyskusje o Jade Empire

temat odpowiedzi ostatni post

Wymienie Jade Empire Kolekcjonerka

0 packbin packbin 2011/01/23 13:03


poszukujący 1

vulcanos
zobacz wszystkich →

posiadacze 6

neira wilqu83 petroz kupon n_user pzpl
zobacz wszystkich →

więcej informacji

data premiery: 22 Kwiecień 2005

Zręcznościowa gra role-playing, w której rozwijamy swoją postać, wykonujemy zlecane zadania i staczamy widowiskowe walki.

„Jade Empire” to kolejny głośny tytuł w wykonaniu studia BioWare, które wsławiło się takimi hitowymi pozycjami jak „Star Wars: Knights of the Old Republic”, „Neverwinter Nights” czy „Baldur’s Gate”. Pomimo tego, iż opisywany tytuł jest określany mianem gry role-playing można znaleźć w nim odniesienia do wielu innych gatunków.

Akcja „Jade Empire” rozgrywa się w krainie przypominającej antyczne Chiny przy czym podstawowa różnica polega na tym, iż magia jest tu na porządku dziennym. Gracz wciela się w postać jednego z lokalnych mistrzów sztuk walki i przemierza świat wykonując po drodze liczne zadania i pokonując wrogo nastawione bestie. Niektóre misje są obowiązkowe, zdarzają się jednak i takie, których wykonanie nie jest wymagane do ukończenia zabawy. Gracz musi odnajdywać mityczne artefakty, pokonywać wyjątkowo silnych przeciwników, którzy zagrażają okolicznym wioskom czy też badać pradawne świątynie w poszukiwaniu istotnych przedmiotów.

Gracz jeszcze przed rozpoczęciem zabawy musi wybrać jedną z kilku dostępnych postaci. Nie mniej istotną rolę odgrywa wybór szkoły walki, ma to w wielu przypadkach zasadniczy wpływ na przebieg całej rozgrywki. W miarę rozwoju gry prowadzona postać nabywa coraz to nowsze umiejętności, dzięki którym może pokonać silniejszych przeciwników. W przeciwieństwie do innych gier BioWare walki toczone są w czasie rzeczywistym. Gracz może wyprowadzać dwa typy ataków a także blokować czy wręcz wymijać ciosy wroga. Osobną kwestię stanowi tryb „Focus Mode”, po jego aktywowaniu akcja drastycznie zwalnia, całość przypomina słynny Bullet-Time z serii „Max Payne”. Będąc w tym trybie bohater wykorzystuje ponadto swoją energię Chi, dzięki której jego ataki są znacznie silniejsze. W dalszej części zabawy prowadzona postać korzysta z efektownych kombinacji ciosów (tzw. combosów), dzięki którym zadaje silniejsze obrażenia i dokładniej wyprowadza swe ciosy. Gracz musi jednak spędzić sporo czasu, aby do perfekcji opanować aktualnie prowadzonego bohatera. Klasyczny system pozyskiwania doświadczenia zastąpiony został zdobywaniem wiedzy w posługiwaniu się danym rodzajem broni białej (np. mieczem czy toporem). Inna ciekawostka to możliwość tymczasowej przemiany w demona, jest to niezwykle przydatne w sytuacji napotkania wyjątkowo potężnego przeciwnika. W trybie tym prowadzona postać wykorzystuje zupełnie nieznane kombinacje ciosów. W dalszej części gry zdobywa się nowe rodzaje transformacji, dzięki którym bohater może przemienić się w jedną z kilku odmian demonów. Z racji tego, iż „Jade Empire” to przede wszystkim gra akcji rozmowy z postaciami niezależnymi odgrywają mniejszą rolę. Gra nie posiada żadnych trybów sieciowych, powstała bowiem z myślą o pojedynczym graczu.

Oprawa wizualna prezentuje bardzo wysoki poziom. Gra wykorzystuje wiele nowoczesnych efektów, między innymi tzw. rim lighting, dzięki któremu wszystkie postaci otoczone są niewielką poświatą. Świat „Jade Empire” jest bardzo zróżnicowany, warto przy tym dodać, iż gra działa na mocno podrasowanym enginie „Knights of the Old Republic”.

na podstawie http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=3848

Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

787 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 602 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...