dodaj ogłoszenie

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi (PC)

  dodaj do poszukiwanych

4.8
wg 15 graczy

Arcanum to niespotykany dotychczas świat, w którym magia przeplata się z technologią, a podróżnik może ująć w rękę zarówno pistolet jak i ognisty m... więcej...

recenzje 3

Masz już konto? zaloguj się

1
2
3
4
5
Rewelacyjna!

Pamiętam kiedy przeczytałem w KŚG recenzję Arcanum. "Świat, w którym magia spotyka się z technologią? WTF?!" pomyślałem wtedy. Jednak pomysł ten zaintrygował mnie na tyle, że musiałem dostać tę grę. Wsiąkłem totalnie! Wszystko od rozbudowanej wciągającej fabuły, przez możliwości dowolnego rozwoju postaci, aż przez wielki...

czytaj całość
2012/12/09 12:08
1
2
3
4
5
Rewelacyjna!

Jedna z niewielu gier RPG w mojej historii, która dostarczyła mi tysiące godzin gry. Wiele razy ją przechodziłem, za każdym razem w inny sposób, a mimo to nie odkryłem całego potencjału gry. Niestety gra ta jest dość mało znana i obecnie nie zachwyca grafiką (jest podobna do fallouta 1) … ale klimat i oprawa muzyczna wciągają niesamowicie....

czytaj całość
2011/09/07 11:01
1
2
3
4
5
Rewelacyjna!

Długa, wciągająca i strasznie brzydka… Ale na szczęście grafika to ostatnia rzecz, na którą zwracam uwagę.

2010/11/11 01:22


poszukujący 26

dominik-zawadzki-38085 dominik-zawadzki-38085 maciek-zapala dawid-krolak tomasz-nauwerk kakao kacper_357 salom666 virtus mazakrbk daniel-dunajski sebastian-korzeniewski corteztrader doodec93 berklej vinna acidhead1984 siupa mickey666 agrus sotek seley
zobacz wszystkich →

posiadacze 84

kkrzyssiekk siward kazikoma shad0w frycekz robertson89 wawrzyniec daniel-dunajski starymarabut kitek bulgie vinc01 pauluz_ adr1 raskolnikov lukasblogos look cubicturtle jasiek_133 climek zuzik007 grzegorz-pluta
zobacz wszystkich →

więcej informacji

data premiery: 24 Sierpień 2001

Arcanum to niespotykany dotychczas świat, w którym magia przeplata się z technologią, a podróżnik może ująć w rękę zarówno pistolet jak i ognisty miecz. Gra stworzona została przez zespół ludzi, którzy pracowali nad niezapomnianą serią cRPG Fallout, na której wzorowali się przenosząc wszystkie sprawdzone wcześniej elementy.

Arcanum można uznać za jeden z największych wirtualnych światów jaki dotychczas stworzono, posiadający własną historię, mitologię i kulturę. Miejsce, w którym wielkie przemysłowe miasta zdobią zamczyska i fabryki, będąc domem dla karłów, ludzi, orków i elfów. Miejsce starożytnych runów i pary wodnej, magii i maszyn, czarów i nauki.
Podobnie jak w Fallout, gracz może wcielić się w jedną z gotowych postaci lub stworzyć własną. W grze otrzymujemy niezliczoną ilość dróg eksplorowania świata oraz nieograniczone możliwości rozwoju postaci. Głównym przesłaniem jest rywalizacja magii i technologii, dwóch przeciwstawnych stron tej samej monety, gdzie musimy zdecydować w jaką stroną nasz postać będzie ewoluować.

Oprócz podstawowych cech oraz umiejętności użytkowych, które każda postać może rozwijać według własnego uznania, pozostała wiedza zależy od kierunku wybranego rozwoju. Postać władająca magią uczy się nowych czarów z kilkunastu gałęzi wiedzy tajemnej oraz używa głównie nasączonych magią przedmiotów, podnoszących jej współczynniki. Z kolei technolog rozwija umiejętności w dziedzinach nauki i techniki pozwalające mu na własnoręczne konstruowanie coraz bardziej skomplikowanych urządzeń mechanicznych, a przedmioty magiczne stają się dla niego właściwie bezużyteczne.

Twórcy wykorzystali również sprawdzone pomysły z innych gier cRPG, jak chociażby trójstopniowe szkolenie umiejętności przez postacie NPC, od adepta, przez eksperta do mistrza, znane chociażby z serii Might & Magic. O ile na adepta może nas wyszkolić prawie każdy, to odnaleźć mistrza jest już dużo trudniej. Kolejnym zapożyczeniem jest system bóstw, podzielony na mniejszych i większych bogów, którzy przyjmując ofiarę dają nam swoje błogosławieństwo podnoszące różnorodne cechy lub właściwości postaci.

Bardzo pomocny w czasie gry jest dziennik, w którym automatycznie zapisywane są wszystkie otrzymane zadania, łącznie z wykonanymi. Dodatkowo zbieramy plotki i lokalne wiadomości pozwalające na bieżąco dowiedzieć się o ciekawych miejscach i wydarzeniach, z których możemy skorzystać wykonując zadania nie do końca związane z głównym wątkiem gry.

Brak klas postaci - gra stosuje bezklasowy system oparty wyłącznie na punktach, za które gracz może kupować atrybuty.
Wnikliwy i rozbudowany system statystyk - 8 podstawowych statystyk (w tym Siła i Charyzma) i ponad tuzin statystyk dodatkowych (takich jak Odporność Na Trucizny i Szybkość Postaci).
16 podstawowych umiejętności (Szulerka, Uzdrawianie i Otwieranie Zamków).
80 czarów zgrupowanych w 16 kategoriach.
56 stopni technologicznych w obrębie 8 dyscyplin - każde główne zadanie będzie można rozwiązać na wiele sposobów, dzięki czemu rozrywka nigdy nie będzie taka sama.
Setki dodatkowych zadań, które zmuszą Cię do opuszczenia ubitych traktów Arcanum.
Dynamiczne oświetlenie - precyzyjny cykl dnia i nocy, cienie rzucane przez drzewa i inne obiekty będą zmieniały kolor w ciągu dnia.
Zdolności, szczególnie w posługiwaniu się bronią i złodziejskie, maleją w niesprzyjających warunkach (np. przy niekorzystnym oświetleniu).
Możliwość gry turowej lub w czasie rzeczywistym.
Możliwość gry wieloosobowej.

na podstawie http://arcanum.gry-online.pl/

Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

757 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 599 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...