dodaj ogłoszenie

Alone in the Dark (PC)

  dodaj do poszukiwanych

3.5
wg 148 graczy

Alone in the Dark jest kolejną częścią popularnego cyklu, zapoczątkowanego w 1992 roku. W roli głównego bohatera znów występuje Edward Carnby, czyl... więcej...

recenzje 8

Masz już konto? zaloguj się

1
2
3
4
5
Bardzo dobra

Bardzo fajna gra, ale nie podoba mis się np. brak zapisu w dowolnym momencie :P dlatego gra jest na raz, bo jak dochodzą do etapu, w którym trzeba niszczyć korzenie, czy coś, trzeba przejść na raz, bo nie można zapisać, mimo tego polecam, warto przynajmniej raz zagrać :)

2011/07/03 10:56
1
2
3
4
5
Bardzo dobra

Bardzo fajna gierka:D
Plusy;
-grafika
-fabuła
-cały central park
-klimat
-Muzyka
-duża swoboda

Minusy:
-drobne błędy
-końcówka jest nudząca

2011/01/10 16:38
1
2
3
4
5
Bardzo dobra

Ogółem fajna gra :)
Plusy
-Klimat
-Muzyka
-Jak na 2008-grafika
-Nie najgorsza lokalizacja

Minusy
-Zdarzają się błędy
-Toporne sterowanie

2010/11/11 01:21
1
2
3
4
5
Kiepska

Dla mnie gra denna, sterowanie fatalnie, graficznie kiepska, przestraszył mnie jeden moment, bo wszystko nagle "pierdyknęło" . Nic ciekawego.

2010/11/11 01:20
1
2
3
4
5
Przeciętna

Gra byłaby naprawdę bardzo dobra, gdyby nie skopane sterowanie i PRZETRAGICZNY polski dubbing. 2/5

2011/07/17 12:00


dyskusje o Alone in the Dark

temat odpowiedzi ostatni post

Co sądziće o alone in the dark na xbox360

8 darkstarshin darkstarshin 2010/12/22 10:57

  Trofea: Alone in the Dark: lista 51 trofeów

0 cinmar cinmar 2010/12/01 16:43


poszukujący 7

julian-majer freeformpatryk lugo santos91 diabolek13 konrad__k hajmon
zobacz wszystkich →

posiadacze 229

robinsky41 at-11 bbodzio11 sebastian-lesniewski-fb masterbialy lukasz-hruby kkrzyssiekk zbyniu121 balon1984 karmelek1992 kyo_hazuki pan_sliwak maks18 filippa12 mir_as marcel-wisniewski jakub-szostak gracz_o_grach mickey666 rafal1600 dwd99 piotrkoso
zobacz wszystkich →

więcej informacji

Alone in the Dark jest kolejną częścią popularnego cyklu, zapoczątkowanego w 1992 roku. W roli głównego bohatera znów występuje Edward Carnby, czyli prywatny detektyw, specjalizujący się w prowadzeniu dochodzeń, zahaczających o tematykę paranormalną.

Alone in the Dark (wcześniej piąta odsłona nosiła podtytuł Near Death Investigation) jest kolejną częścią popularnego cyklu, zapoczątkowanego w 1992 roku i kojarzonego przede wszystkim z PeCetami, aczkolwiek niektóre odsłony serii pojawiły się też na innych platformach (m.in. 3DO, PlayStation i Dreamcast). Omawiany epizod powstał natomiast zarówno z myślą o komputerach osobistych, jak i o nowej generacji konsol.

Ponownie mamy do czynienia z przygodową grą akcji, mogącą bez wahania stawać w jednym rzędzie z innymi hitowymi markami z gatunku survival horror (np. Resident Evil, Silent Hill, Fatal Frame). W roli głównego bohatera znów występuje Edward Carnby, czyli prywatny detektyw, specjalizujący się w prowadzeniu dochodzeń zahaczających o tematykę paranormalną. Tym razem protagonista trafia do nowojorskiego Central Parku, aby odkryć tajemnicę życia po śmierci, a przy okazji uratować naszą planetę przed całkowitą zagładą. Głównemu bohaterowi w jego zmaganiach towarzyszy Sara, nad którą nie przejmuje się jednak nigdy kontroli. Kobieta nie uczestniczy też w toczonych przez Carnby'ego starciach.

Developerzy przygotowali mnóstwo napawających grozą lokacji, wśród których znajdują się w szczególności znajdujące na terenie Central Parku zagajniki oraz różnorakie muzea. Gracz w większości przypadków dysponują dużą swobodą działania, mogąc zajmować się eksploracją parku (o własnych siłach lub z wykorzystaniem znalezionych środków transportu). Na badanym terenie napotyka się bohaterów niezależnych, służących pomocą w rozwiązaniu napotykanych problemów. W większości sytuacji trzeba jednak liczyć wyłącznie na siebie.

W odróżnieniu od poprzednich części, w Alone in the Dark na pierwszy plan wysuwają się elementy akcji. Mowa tu głównie o walce (zarówno na dystans, jak i w zwarciu) z hordami przerażających monstrów oraz o unikaniu pułapek i innych nieprzyjemnych niespodzianek. Rzecz jasna pojawiają się też zagadki logiczne, wymagające zazwyczaj wchodzenia w interakcje z wybranymi elementami otoczenia.

Warto zauważyć, że autorzy postanowili zorganizować zabawę w sposób, przypominający telewizyjny serial. Scenariusz podzielono zatem na osiem epizodów, a każdy epizod składa się z kilku etapów (zazwyczaj czterech-pięciu). Pomiędzy kolejnymi etapami wyświetlane są scenki przerywnikowe. W ramach ciekawostki warto dodać, że w momencie ładowania zapisanego uprzednio stanu gry prezentowana jest scenka, ukazująca skrót wszystkich wcześniejszych wydarzeń.

Całości dopełnia wysokiej jakości trójwymiarowa oprawa wizualna oraz system fizyczny, bazujący na technologii Havok trzeciej generacji. Szczególny nacisk położono na wygląd oraz animację zachowań głównych bohaterów opowieści, choć zadbano też między innymi o realistyczne oświetlenie otoczenia. W zależności od wykonywanych aktualnie akcji, wydarzenia obserwowane są z perspektywy pierwszej (używanie pistoletu, gaśnicy itp.) lub trzeciej osoby (walka z wykorzystaniem broni białej).

na podstawie http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=7165

Ta strona korzysta z plików Cookies - dowiedz się więcej.   rozumiem ×

Załóż konto za darmo

lub

akceptuję regulamin serwisu GameTrade.pl

790 tys. graczy sprzedało i wymieniło już ponad 604 tys. gier przez GameTrade.pl!

Ładowanie...